Vloger vs. Sokołów. Opinia profesjonalisty.

Tatar wołowy

Nareszcie pojawiła się opinia profesjonalisty. Poza burzą medialną, oburzeniem środowiska blogerskiego i PR oraz oburzeniem internautów mamy wreszcie profesjonalne wytłumaczenie poparte technologią żywienia. Jak to wygląda fachowym okiem?

W sieci rozgrywa się dramat trzech bohaterów: Vloger, Sokołów i Tatar. Sprawa dotyczy nagrania jakie Pan Piotr Ogiński zamieścił w serwisie YouTube.com. Obecnie nie jest ono dostępne na jego kanale / profilu. Wpisując hasło tatar sokołów można znaleźć je zamieszczone na profilach innych użytkowników:


Każdy z nas ma własną opinię na ten temat. Wiele zostało powiedziane. Wiele wypowiedzi merytorycznych, jak również mniej merytorycznych. Dotyczyły one głównie zachowania jednej i drugiej strony w tej sprawie, w tym sporze. Oczywiście trzecia postać dramatu, tatar, nie ma nic do powiedzenia.

Pośród tych wielu, jakże ciekawych wypowiedzi, pojawiła się wypowiedź i ocena sytuacji okiem fachowca:

Test tatara z „Sokołowa” okiem profesjonalisty: Bloger strzelił sobie w stopę. Producent zdał egzamin

Jest to, co prawda, opinia jednego człowieka, ale szefa kuchni, profesjonalisty. Zakładam, że wypowiadający się w artykule Dominik Moskalenko, szef kuchni restauracji TASTE Wilanów, wypowiada się jako osoba niezależna, bezstronna. Należy pamiętać, że w sądzie będą opiniować wskazani, inni specjaliści. Niemniej jednak będą to fachowcy z branży. I to jest istotne.

Na co warto zwrócić uwagę to fakt, że wypowiadające się osoby, w przeciwieństwie do wspomnianego Pana Dominika Moskalenko, prawdopodobnie nie posiadają wiedzy z zakresu technologii żywności. Wiele wypowiedzi dotyczy reklamy, PRu, środowiska blogerów. Są to wypowiedzi warte uwagi, które mogą również zawierać cenne wskazówki, porady. Takie są również potrzebne. Dzięki nim można nabrać innego spojrzenia na sprawę lub wyciągnąć wnioski.

Pan Dominik Moskalenko tak przedstawia sytuację ulepszaczy:

W całym przemyśle spożywczym, nie tylko w przypadku zakładów mięsnych takich jak „Sokołów”, szeroko stosuje się tzw. „ulepszacze” takie jak konserwanty, antyutleniacze czy barwniki. Tego wymaga technologia żywności, szczególnie w produkcji na dużą skalę. Takie substancje nie są klasyfikowane jako substancje szkodliwe. Najbardziej znanym dodatkiem do żywności w chemii spożywczej jest glutaminian sodu używany jako wzmacniacz smaku i zapachu.

Kilkukrotnie zwraca uwagę na mielenie mięsa:

W przypadku tatara wpływ na jego kolor ma również sposób zmielenia. Poprzez trzykrotne zmielenie na ręcznej maszynce jak zaprezentował bloger, mięso zostało natlenione i naturalnie zmieniło swój kolor na jaśniejszy w wyniku utlenienia. W przypadku tatarów produkowanych na masową skalę zjawisko to występuje w mniejszym stopniu zarówno ze względu na sposób mielenia, dodane barwniki czy pakowanie próżniowo.

Ponadto jasno określa czym jest „chemia” stosowana produktach spożywczych:

Chemia jest powszechnie stosowana w technologii produkcji żywności jest to fakt, z którego wszyscy powinniśmy sobie zdawać sprawę. Jeżeli chodzi o dodatki to przede wszystkim są to substancje konserwujące lub ulepszające. Wszystkie są zatwierdzone i dopuszczone do stosowania przez odpowiednie instytucje odpowiedzialne za kontrole żywności. Obecnie stosowanie chemii spożywczej w Polsce podlega również regulacjom takim samym jak w całej UE.

Podsumowując, możemy sobie pokrzyczeć, nagrać filmy / teledyski takie jak poniższy (teledysk podoba mi się, ciekawy pomysł):


napisać wiele słów poparcia i sprzeciwu wobec jednej czy drugiej strony, ale na sali sądowej będzie to bez znaczenia. Fakt, że może to odbić się na wskaźnikach i wielkości sprzedaży Sokołowa. Jako odrębny temat pozostawiam to czy się odbije i w jakiej skali.

Źródło zdjęcia: http://sokolow.pl


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/mrto/domains/niziol.info/public_html/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273