Analiza przedwdrożeniowa. To ważne.

Budka telefoniczna

Na początku wydaje się zbędna. Zwiększa czas i koszt wdrożenia. Generalnie dwa niepożądane elementy. Niepożądana jest przez klienta. Właśnie, przez klienta. Tu jest sedno sprawy. Klient.

Klient jest w centrum uwagi. To Klientowi chcemy zrobić dobrze. Sprawić, aby był zadowolony, a to zadowolenie osiągnie, gdy projekt zostanie przeprowadzony tak jak on tego chce. Błąd.

Błąd, ponieważ Klient nie może, nie powinien mieć takiego wpływu na przeprowadzenie projektu. Klient może mieć wpływ na sam produkt, na wdrażany system, aplikację. W końcu to będzie jego, dla niego i ma usprawnić procesy przepływające w jego przedsiębiorstwie. Natomiast samo wdrożenie, przeprowadzenie projektu to już kwestia po stronie firmy prowadzącej projekt.

Nie chodzi tutaj o zupełne odcięcie Klienta od sposobu przeprowadzania projektu. Niemniej jednak Klienta zadaniem jest uczestniczyć w projekcie, nie ściągać go w tą czy inną stronę.

Gdzie ta analiza przedwdrożeniowa? Po całym wstępie myślę, że powinna pojawić się tutaj. Jako niezbędny element przed rozpoczęciem projektu lub na samym jego początku. Czy Klient chce czy nie, należy ją wykonać. To jeden z istotnych elementów przeprowadzenia projektu z sukcesem i zadowoleniem dla każdej z zainteresowanych stron.

Wróćmy do początku. Klient „marudzi”, że taka analiza zwiększa czas i koszt wdrożenia, że on nie chce, że on wie co należy zrobić i tak dalej. Cóż, wyjścia są dwa. Tak jak dwa stany w systemie binarnym: Klient się zgodzi lub się nie zgodzi na jej wykonanie. Dosyć proste.

To zadaniem strony wdrażającej jest przedstawienie klientowi zalet analizy przewyższających jej wady. Ba, zadaniem wdrażającego jest również niepodejmowanie się projektu, który nie posiada odpowiedniej analizy, czyli projektu, w którym nie wiadomo o co chodzi, bo jak nie wiadomo o co chodzi to… wiadomo o co chodzi.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/mrto/domains/niziol.info/public_html/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273