Warto znaleźć się po drugiej stronie

W trakcie pracy

Tak, warto znaleźć się po drugiej stronie. Po drugiej stronie podczas rozmowy, podczas negocjacji, ale nie tylko. Również po drugiej stronie lady czy mikrofonu. Dlaczego?

Otóż dopiero odczucie na własnej skórze danej roli pozwoli ją w pełni poznać. Wszelkie wskazówki, opowieści innych osób nie dostarczą tak pełnej informacji jak poznanie tego na sobie.

Oczywiście nie zawsze można w danym momencie stać się inną osobą, znaleźć się na innym stanowisku lub przekształcić się na tyle, aby znaleźć się dosłownie po drugiej stronie. To zupełnie normalne. Nie każdy ma odpowiednie predyspozycje, aby wziąć udział w takim czy innym przedsięwzięciu. Przykładowo nie każdy może zostać policjantem, strażakiem czy księdzem – ot takie przykłady na szybko. Niemniej jednak warto chociażby spróbować pomyśleć jak ta druga strona, wcielić się w nią. Warto wyobrazić sobie co może myśleć druga strona, czym i jak się może kierować, np. podczas podejmowania decyzji.

Skąd takie przemyślenia? Otóż poszukiwałem wykonawcy projektu. Zamieściłem ogłoszenie, zebrałem grupę kandydatów (kandydatek nie było). W tym momencie uzmysłowiłem sobie jakie jest stanowisko tej drugiej strony, jak to jest po drugiej stronie medalu, tj. po stronie klienta, zleceniodawcy. To bardzo ważne, ponieważ również moje oferty są oceniane i weryfikowane pod kątem realizacji danego projektu. Teraz wiem na co bardziej należy zwrócić uwagę, jakie informacje są istotne, które z nich podkreślić i jak je przekazać. Szerzej o tym w kolejnym wpisie. Już niebawem.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/mrto/domains/niziol.info/public_html/blog/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273